HaxLife.com ~ Haxball Community

Tam Versiyon: 3v3 Lig Kuralları
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Lig Kuralları
----------------------------------------------------
1 - Oyuncu değişiklikleri yalnızca bir gol atıldıktan/yenildikten sonra veya devre arasında yapılabilir. Aciliyet gerektiren durumlarda (ping vb.) rakip takımın kaptanının izniyle, top köşedeyken oyuncu değişikliği yapılabilir.

2 - Oyuncuların yaşayacağı problemler (ping, elektrik kesintisi vb.) doğrudan kaptanları alakadar eder ve maçın gidişatını zedelememek üzere gerekli değişikliğin yapılması kaptanların sorumluluğundadır.

3 - Her takım kaptanı kendi takımının dürüstlüğünden sorumludur. Herhangi bir "fake" vakasının yaşanması ve kanıtlanması durumunda söz konusu takımın kaptanı ligten men edilir ve topluluktan *süresiz* olarak uzaklaştırılır. "Fake" oyuncu oynatan takım, söz konusu maçta hükmen mağlup sayılır. Başka bir oyuncu adına oynayan kişi de, saptanması durumunda, sezon boyunca uzaklaştırılır.

4 - Maç odasında kışkırtıcı ve hakaret niteliğindeki hiçbir chat mesajı tolere edilmez. Bu yönde bir davranışın devamı durumunda söz konusu takım hükmen mağlup sayılır. Bununla beraber, Pause fonksiyonunun maçın gidişatını zedeleyecek miktarda kullanılması durumunda Lig Yönetimi aksine bir müdahalede bulunacaktır.

5 - Maç odasında admin yetkisine sahip olabilecek kişiler yalnızca takım kaptanlarıdır.

6 - Oyunculardan birinin problem yaşaması durumunda (oyundan düşme vb.) söz konusu oyuncunun kaptanı, yalnızca top köşedeyken veya kendileri ataktayken Pause yapabilir.

7 - Bir oyuncunun oyundan düşmesi durumunda geri dönmek için 5 dakikası vardır. Söz konusu oyuncu bu sürede odaya geri dönmezse, yerine başkasının alınmasıyla beraber maç devam etmek zorundadır.

8 - Pause bozulmadan, maç devam ettirilmeden önce iki takım da birbirilerinin hazır olduğundan emin olmalıdır.

9 - Santra yapılmadan önce Kırmızı Takım, Mavi Takım'ın pozisyon almasını beklemek zorundadır.

10 - 10:00'dan itibaren atılan hiçbir gol geçerli değildir.

11 - Eğer takımlardan biri maça kadro çıkarmakta problem yaşarsa, maçta hükmen mağlup sayılır.

12 - Lig maçına dahil olacak oyuncuların hepsi aktif olarak takım kadrolarında bulunmalıdır.

13 - Taraflardan birinin maç süresi bitmeden odadan ayrılması durumunda maç skoruna +3 gol aleyhine eklenir.

14 - Bütün takımların maç saatinde odada hazır olması gerekmektedir. Eğer ki taraflardan biri maç saatinde odada hazır olamazsa, rakip takım 15 dakika beklemesi halinde maçı hükmen kazanır.

15 - Maç günü oynayacak ve yedek bekleyecek bütün takım oyuncularının takımlarının Discord kanalında bulunması zorunludur.

16 - Bir takımın kadrosunda için en az 5, en fazla 8 oyuncu bulunabilir.

17 - Takımlar lig maçı için odaya: 3 as (zorunlu), 2 yedek (isteğe bağlı) olarak katılırlar.Rakip ile anlaşılması halinde yedek sayısı arttırılabilir.

18 - Maç günü takım kaptanının bulunamaması durumunda yardımcı kaptan, takımıyla ilgili her türlü durumdan sorumludur.

19 - Maç vaktinde iki takımın da oynamaya hazır olmaması durumunda, iki takıma da 0 puan yazılır.

20 - Aynı gün içinde maç saatini değiştirmek isteyen bir takım bu isteğini, önce rakibiyle anlaşıp, sonra Lig Yönetimine bildirmelidir.

21 - Maçtan çıkan oyuncu, uygun pozisyonda, kaptanı tarafından tekrar oyuna alınabilir.